Gospodarz CNBC „Fast Money“ Brian Kelly wymienia trzy czynniki, które mogą potencjalnie spowodować wycofanie się Bitcoina.

CNBC Fast Money Trader Brian Kelly widzi trzy potencjalne oznaki szczytu cenowego, gdy Bitcoin (BTC) trafia w 19.000 dolarów. Zarówno fundamentalne jak i techniczne czynniki sugerują, że wycofanie się może być nieuchronne w miarę przedłużania się rajdu.

Kelly wymieniła trzy powody, dla których może dojść do krótkotrwałego wycofania Bitcoina. Powodami były pompa altcoinów, zawyżony wzrost cen i wysokie stopy finansowania. 25 listopada, powiedział w CNBC:

„Nadal jestem bykiem Bitcoinów. Na dłuższą metę, będę bykiem przez następną dekadę. Ale jeśli zdejmę kapelusz długoterminowego inwestora i włożę kapelusz krótkoterminowego inwestora funduszu hedgingowego, jest kilka rzeczy, które zaczynam dostrzegać, to oznaki góry“.

Pompa Altcoin’a trzęsie się

Jak donosi Cointelegraph, alternatywne waluty kryptograficzne lub altcoiny, takie jak XRP i Stellar (XLM), gwałtownie wzrosły w ostatnich miesiącach. Ich tendencje wzrostowe przypominały manię altcoinów ze stycznia 2018 r., kiedy to BTC zaczęły się wycofywać i wzrosły altcoiny.

Podczas ostatniego szczytu rynkowego, Bitcoin poprawił mocno jak altcoins zebrał się, a następnie cały rynek rozbił się w tandemie w miesiącach, które nastąpiły po nim.

Biorąc pod uwagę, że główne altcoins wzrosła o 50% do 100% w ostatnich tygodniach, Kelly jest ostrożny o wzrost rynku altcoinów. Powiedział:

„Bitcoin, bardziej niż jakakolwiek inna klasa aktywów na świecie, podlega FOMO bardziej niż cokolwiek innego. Zaczynamy widzieć spekulacyjne monety, które są poniżej 5 dolarów, zaczynają wzrastać o 30% do 40% dziennie. Takie rzeczy zdarzają się na krótko- i średnioterminowych szczytach“.

Rajd w altcoins powoduje poważne problemy na rynku kryptokurrency. Na przykład 24 listopada cena XRP wzrosła prawie o 50%, a w Coinbase o ponad 0,90 USD. Popyt wzrósł do tego stopnia, że spowodował tymczasowy spadek Coinbase’u, co zbiegło się w czasie ze spadkiem cen Bitcoin’ów i Ether’ów (ETH).

Przeceniony Bitcoin odnosi się do wzrostu

Kelly stale stosuje metrykę wzrostu adresowego Bitcoin jako sposób wyceny BTC od 2017 roku. Kiedy wzrost adresu nie jest zgodny z ceną BTC, może to oznaczać, że BTC jest zawyżona.

Obecnie, Kelly powiedział, że rynek wycenia Bitcoin w następnym miesiącu w 25% wzrost adresu. Zdaniem Kelly’ego jest to niepokojący sygnał, który może oznaczać, że rynek zawyża ceny BTC w najbliższym czasie. Powiedział:

„Kiedy patrzę na wzrost adresu, rynek wycenia się na około 25% wzrost adresu w ciągu najbliższych 30 dni. Ilekroć otrzymamy tak duży wzrost adresu, jest to znak ostrożności.

Stopy finansowania kontraktów terminowych są wysokie

Wreszcie, Kelly zwrócił uwagę na rosnące oprocentowanie kontraktów terminowych typu perpetual futures na Bitcoin na głównych giełdach.

Kiedy stopa finansowania wzrasta, oznacza to, że rynek jest zdominowany przez kupujących i posiadaczy kontraktów długoterminowych, co zwiększa prawdopodobieństwo długiego okresu ucisku lub wycofania się z rynku. Zauważył on:

„Ostatnim z nich jest to, że zaczynamy widzieć, jak handel detaliczny wchodzi na ten rynek, a ty zaczynasz widzieć, jak stopy procentowe, które pobiera z marży, idą znacznie wyżej“.

Kontrargumenty przeciwko lokalnemu liderowi na 19,000 dolarów.

W ciągu ostatnich dwóch dni stopa finansowania BTC ustabilizowała się po spadku ceny Bitcoina z 19.400 USD do 18.700 USD.

Ale podczas gdy stopa finansowania jest nadal wyższa niż zwykle, utrzymuje się na poziomie około 0,03%. Dla porównania, stopa finansowania zawisła na poziomie 0,18% na głównych giełdach w szczytowym momencie ostatniego rajdu.

Rynek jest coraz mniej przegrzany, a wiele adresów ma wygodny zysk. Połączenie tych dwóch czynników może pozwolić na kontynuację rajdu w najbliższym czasie.

Dane Google Trends pokazują również, że trwający rajd cieszy się mniejszym ogólnym zainteresowaniem niż trzy lata temu, co sugeruje, że rajd jest dopiero w początkowej fazie. Popularność słowa kluczowego „Bitcoin“ w wyszukiwarce Google wynosi tylko 20% zainteresowania na koniec 2017 roku.