Hashrate Bitcoina osiąga nowy rekord wszechczasów

Średni hashrate Bitcoin (średnia z 1 dnia) osiągnął teraz nowy rekord wszech czasów, wynoszący 156 EX / s. Wiadomość o hashracie Bitcoin jest pozytywna dla BTC na dwa sposoby. Po pierwsze, halving miał miejsce zaledwie 4 miesiące temu. Szybkie odzyskiwanie hashratu jest dobre dla bezpieczeństwa sieci. Z drugiej strony wzrost pokazuje optymizm górników co do wyższych cen bitcoinów w przyszłości.

Według raportów firmy analitycznej Glasnode, średni Bitcoin Hashrate (1-dniowa średnia krocząca) osiągnął nowy rekord wszech czasów. Ta wiadomość pojawia się pełne 4 miesiące po poprzednim rekordowym poziomie w Halving Day 11 maja. W związku z ceną Bitcoina widać, że górnicy nie są szczególnie zachwyceni spadkiem cen ostatnich kilku dni i pozostają optymistami.

Hashrate mierzy moc obliczeniową łańcucha bloków Bitcoin. Aby zapewnić integralność zdecentralizowanego systemu, należy szybko przeprowadzić złożone obliczenia matematyczne. Po wydobyciu BTC bloki zweryfikowanych transakcji są ponownie haszowane i dodawane do łańcucha bloków.

Dowiedz się więcej o wpływie wzrostu hashratu Bitcoin na cenę kryptowaluty i jako pierwszy przeczytaj najważniejsze biznesowe wiadomości dnia dzięki aplikacji mobilnej Born2Invest.

Co to oznacza dla kursu Bitcoin?

Kiedy hashrate Bitcoin rośnie, zawsze mówi się o tym, czy nastąpi wzrost ceny Bitcoin, czy nie. Dzieje się tak, ponieważ oczekuje się, że górnicy będą trzymać się BTC, które już wydobyli, gdy wzrośnie hashrate, zamiast promować nowe BTC poprzez kosztowne wydobywanie. To z kolei może zmniejszyć podaż BTC, ponieważ górnicy przede wszystkim stale zwiększają podaż. Niedobór podaży może zatem spowodować wzrost ceny Bitcoin. Przynajmniej taka jest teoria. Jednak w praktyce związek ten nie zawsze jest oczywisty. Dane na BitInfoCharts pokazały, że cena Bitcoina może rosnąć i spadać przy takich zmianach szybkości mieszania.

Najważniejsze w tym momencie jest to, że ani analiza wykresów technicznych, ani dane dotyczące łańcucha nie dają jasnego wskazania kierunku, w którym kurs Bitcoin może się zmienić. Takie czasy niepewności są oczywiście również dobrą okazją dla doświadczonych traderów.

ZOBACZ TAKŻE Rozwój fintech w Walii

Hashrate Bitcoina osiąga 156 EX / s
Zgodnie z wykresem opublikowanym przez firmę analityczną Glassnode, średni hashrate Bitcoin (średnia z 1 dnia) osiągnął teraz nowy rekord wszech czasów, wynoszący 156 EX / s. Poprzedni rekord wszech czasów został osiągnięty 4 miesiące temu, 11 maja, w dniu Halvingu

W tym czasie średni hashrate Bitcoina wzrósł do 152 EX / s, jak wskazał Glassnode. Całkowity hashrate BTC wzrósł następnie do 121 EX / s, a następnie spadł do 90 EX / s podczas procesu halvingu.

Obecny wzrost średniego hashrate Bitcoin ma miejsce pomimo niedawnego spadku ceny Bitcoin z 12000 USD do 9900 USD. Jednak królowi kryptowalut udało się ponownie przekroczyć granicę 10000 USD i teraz robi wszystko, co w jego mocy, aby pozostać powyżej tej linii wsparcia.

Pozytywny znak dla BTC
Wiadomość o nowym rekordowym poziomie Bitcoin Hashrate jest pozytywna dla BTC na dwa sposoby. Po pierwsze, halving miał miejsce zaledwie 4 miesiące temu. Szybkie odzyskiwanie hashratu jest dobre dla bezpieczeństwa sieci. Z drugiej strony wzrost pokazuje optymizm górników co do wyższych cen bitcoinów w przyszłości. Również dobrze znany analityk PlanB uważa, że ​​nowy rekord wszech czasów i korekta poziomu trudności w górę jest pozytywna.

Fakt, że jest to dobry rozwój dla BTC, potwierdza również wykres, który CoinMetrics opublikował na swojej stronie na Twitterze, który pokazuje indeks CMBI Bitcoin Hashrate Index. Szybkość produkcji blockchain jest wskaźnikiem zdrowej sieci. Ponadto wysoki hashrate Bitcoin zapewnia większą szansę na przetrwanie 51 procent ataków.